שיתוף ב-

זלמן שז"ר 6, חיפה

א'-ה': 08:00-21:00

ימי שישי: 08:00-15:00

למה אי אפשר להשיג כרטיס מסך מסדרה 3000

לאן נעלמו כל מאות אלפי הכרטיסים שnVidia ייצרה? ואיך אפשר להשיג אותם? כל התשובות בכתבה הבאה

הפרה החולבת של תקופת הקורונה - רובוטים שקונים הכל!

nvidia_3090

מגיפה בתוך מגיפה - רובוטים קונים את כל הסחורה החמה

האם ניסיתם ולא הצלחתם לתפוס לעצמכם אקס בוקס סידרה איקס, פלייסטיישן 5 או כרטיס מסך מסידרה 3000? אז תגידו תודות רבוט למערך הבוטים המתוחכם שהמגיפה גרמה לו.

מיליונים איבדו את מקומות העבודה שלהם, וביניהם גם כמה מתכנתים מתוסכלים ואנשי הייטק. זה מה שגרם למפיצים להתחיל ולפתח רשתות בוט מתוחכמות כדי לגרוף לעצמם את כל הסחורה החמה ולמכור במחיר גבוה פי-3 ממחיר השוק.

תוצאות המגיפה

המגיפה המתמשכת זמן רב מדי והקריסה הכלכלית של הרבה יותר מדי עסקים, הובילו את משתמשי האינטרנט לעסוק באמנות הספסרות הידועה לשמצה.

המטרה בספסרות היא לרכוש ברכישה מוקדמת את כל המוצרים החמים ביותר רק כדי למכור אותם ברווח כפול ואפילו משולש. מה שאומר שאם היינו צריכים לשלם על כרטיס מסך מחיר של 3500 ש”ח, המחיר אצל ספסר יכול לנסוק גם ל10,000 ש”ח בלי בושה.

במיוחד כשעונת החגים מתקרבת.

 

 

אם ניסיתם לאחרונה לרכוש כרטיס מסך 3080 של nVidia, פלייסטיישן 5 או אקס בוקס סידרה אקס, גיליתם שכל המלאי אזל כמעט מיידית! והסיבה היא ספסרים חסרי בושה אותם ניתן לראות באתרי מכירה שונים כמו המרקט של פייסבוק וקבוצות יד 2.

האסטרטגייה היא להשתמש בבוטים אוטומטיים לרכישת המוצרים לפני צרכנים ברכישה מוקדמת או ברגע שהמוצר חוזר למלאי.

השימוש בספסרות גדל מאז פרוץ המגיפה וכיום כמעט כל מוצר חם נמצא על הכוונת של הבוטים.

 

 

אלכס קבארה, סמנכ”ל AIO Bot. אומר: “כן, מאז תחילת המגיפה חלה עלייה מתמדת באנשים שנכנסים למכירות חוזרות מקוונות” (reselling) החברה של אלכס מוכרת בוט אוטומטי פופולרי בשיטת “הכל באחד” תמורת $325, המסוגל להזמין פריטים מאתרי מסחר אלקטרוני רבים בו זמנית באופן מיידי.

קבארה מעריך כי פעילות המכירה המקוונת המקוונת גדלה פי 3 מאז פרוץ המגפה במרץ השנה. “קהל היעד של המשווקים הוא בד”כ גברים בגילאים 18 עד 30, ורבים מהם צעירים יותר. לרובם יש עבודות קמעונאיות או מזדמנות, כך שתוכלו לדמיין כמה קשה נפגע המשק על ידי המגפה.”

 

טופס מהיר להזמנת טכנאי

אז מיהם העומדים מאחורי שוק הספסרות?

הספסרים הם אנשים שקל לשנוא אותם, הם עושים רווחים על גב של צורך של אנשים ובעצם, קונים רק כדי להכפיל מחירים ולא כדי להשתמש במוצר. 

ולדוגמא עם כרטיס מסך של 3090 יוצרים מצב של פספוס כל המטרה. הרי המטרה של nVidia הייתה להוציא כרטיס מסך טוב יותר מה2080ti במחיר נמוך יותר. ובפועל אנו נשלם מחיר כפול ואפילו משולש.  וזו בהנחה שבכלל תצליחו לשים את ידיכם על אחד מהכרטיסים הללו…

 

שיחות בטוויטר עם ארבעה משווקים, שסירבו לחשוף את שמם מהסיבה הברורה… הפחד מהסתערות גולשים עליהם ותקיפה שלהם ושיימינג ציבורי. כל המשווקים סיפרו ששוק ה”מכירה מחדש” גדל מאז תחילת המגפה מכיוון שהרבה מאד מובטלים עם ידע, הצטרפו לסחר המחתרתי, וגם הגידול במוצרי המטרה (Hot Product) גדל.

אחד ממנהלי קבוצות המשווקים אומר “הרבה חברים חדשים בקהילה, וגם חלק מהחברים הקיימים, איבדו את מקום העבודה שלהם ובלית ברירה ופנו לReselling במשרה מלאה תוך כדי חיפוש עבודה חדשה”

 

השוק החדש והשנוא הזה נולד בעצם משילוב של אובדן עבודה ויתר זמן פנוי. רוב האנשים בקהילת הספסרות הם בגילאים של מתחת 25, ואפילו מתחת 20. לא הרבה אנשים היו בעלי מקומות עבודה בטוחים. זו הסיבה שגם משתמשים וגם משווקים מורשים בארץ, לא יכולים להשיג היום את כרטיסי המסך האלה. (אלא אם כן בא לכם לשלם 10 אלף שקל על כרטיס מסך…)

טוויטר_מכירת_סוני
ציוץ של מפעיל בוט בטוויטר שקנה מעל 3000 קונסולות

זה התחיל מנעליים...

קהילת הספסרות ידועה בעיקר בזכות קנייה מוקדמת וספסרות בנעלי ספורט במהדורה מוגבלת של אדידס ונייקי במטרה למכור אותן שוב ברווחים עצומים. אבל מתחילת תקופת הקורונה, משווקים טוענים כי הקהילה מספסרת בכל סחורה חמה שיש. כמובן שהקונסולות החדשות שיצאו לסוני ומיקרוסופט, וכמובן כרטיסי המסך RTX 3000 של Nvidia, היו מטרה גדולה של השוק הזה. הם יודעים שהרבה מאד לקוחות ירצו לקנות הרבה קונסולות אקס בוקס אקס ופלייסטיישן 5 בכדי למכור אותן בחג המולד.

מגיפת הקורונה הביאה איתה גם ספסרות בפריטים לא צפויים כמו בריכות שחייה, שהפכו להיות אחד הפריטים הריווחיים ביותר באיביי אי פעם! הבריכות שמותאמות לבנייה בחצר אחורית נסקו למחירים של אלפי דולרים! לדברי המשווקים, הטירוף התחיל עם נינטנדו סוויץ’, עליו קפצו המפיצים ושמו עליו פוקוס גדול בפרוץ הקורונה.


פריטים שנחשבים פריטים חמים אחרים כוללים רשתות, כדורי סל, משקולות, וכמובן מצלמות רשת שממחיר של 30 שקלים זינקו ל250 ש”ח! למצלמה הבסיסית ביותר. היום לקנות מצלמה, מדפסת, או מחשב נייד נחשב לאתגר רציני.

הכל תוצאה של הקורונה, המדפסות נגמרו כי אנשים התחילו לעבוד מהבית, המחשבים הניידים מאותה סיבה, מצלמות האינטרנט כי הזום התחיל לשלוט על כל אספקט בחיים שלנו אם זה עבודה לימודים או סתם להיות בקשר עם המשפחה. מוצרי הכושר הביתיים זינקו במכירות כי מכוני הכושר נסגרו. הפריטים הנ”ל נמכרו ברווחים של מעל 100% רווח.

כל דבר שהמוכרים זיהו שהוא פריט מבוקש – ישר הפך להיות מטרה. היכן שהביקוש גבוה וההיצע נמוך – שם תמצאו אותם.


ההפרשים ברווחים מגיע לעשרות ומאות דולרים, תכפילו את זה בכמויות של 100, 1000, 1,000 שרובוט מסוגל לרכוש ותגיעו לרווחים בלתי נתפסים.

ואכן, קבארה אומר כי הספסרים בזמן האחרון ביצעו רכישות של בתים חדשים, מכוניות פאר ועוד מותרות שעד היום היו שמורים רק לאלפיון העליון. לרכוש בתים חדשים או טסלס עם הרווחים שלהם. ספסרים יכולים להגיע לרווחים חודשיים של חמש ספרות, ומדובר בחמש ספרות דולאריות. בשקלים זה מגיע גם לשש ספרות (מאות אלפי שקלים בחודש)

הזמנה_מראש_על_ידי_רובוטים
שיתוף של רכישות מוקדמות בקבוצות פנימיות של ספסרים

אז איך הספסרים מקבלים את היתרון ברכישה?

כדי להיכנס לעולם הספסרות, משתמשים מחוייבים לשלם סכום סמלי כדי להצטרף לאחת מ”קבוצת בישול”, שהחברים בה יציעו עצות לגבי איזו סחורה כדאי לקנות, באילו בוטים להשתמש לכל רכישה וכיצד לשבור הגנות ואמצעים נגד בוט, כולל גם פיצוח של CAPTCHA, ויצירת מספר כרטיסי אשראי וירטואליים מכרטיס יחיד. (מטורף)

תמורת 50 דולר תוכלו להצטרף לקבוצת מכירה. בצ’אט אחד תוכלו לספור למעלה מ -80 צילומי מסך מספסרים שהציגו את רכישות ה- PS5 שלהם שאושרו מאתרים כמו אמאזון, טרגט ווולמארט במהלך היום הראשון של הזמנות מראש.

ציטוט של אחד ה”בשלנים”: “סיכון: 0/5, החזרות חינם. בושל!” פורסם בצ’אט ע”י חבר שקנה את ה- PS5. “הערה: מדיניות ההחזרות משתנה מאתר לאתר.”

שתפו ב-

הירשמו לניוזלטר של שגיא פיסי ותשארו תמיד מעודכנים!

והנה התשובה לחידה לאן נעלמו כרטיסי המסך של Nvidia סדרה 3000

“קבוצות בישול” גם יוצרות מדריכים ליצירת בוטים שיכולים לקנות את כרטיס המסך RTX 3080 של Nvidia מאתרים מובחרים. (למרבה האירוניה, אחד הרובוטים נוצר על ידי מפתח תוכנה שהתעצבן בגלל ספסרים שקונים סטוקים של RTX 3080).

משווקים טוענים שיש גם מאות “קבוצות בישול” בשרתי צ’אט של Discord ו- Slack. עם זאת, הצטרפות לקבוצות האלו וגישה לבוטים האוטומטיים מוגבלת לרוב. הסיבה: לשמור על מידע בלעדי ולמנוע ממשווקים מתחרים לחטוף את הסחורה.


אל תצפו לאמפטיה מהספסרים… 

“לספסרים לא אכפת כלל מה הציבור הרחב חושב. אנחנו לא עושים שום דבר רע, כולנו מנסים להרוויח כסף ולחיות”, אמר אחד המשווקים שמייעץ לקבוצות בישול מה לקנות.

אל תצפו לאמפטיה

מכירת_כרטיס_מסך
ספסר טיפוסי במרקט של פייסבוק

העקב אכילס של אי קומרס

למרות שהכי קל לנו להאשים את הבוטים והסוחרים בבעיה, הסחר עוסק גם במפיצים שמשתפים מידע – לדוגמא קישורים לרכישה מוקדמת של מוצרים באתרי מסחר אלקטרוני המאחסנים סחורה חמה – מה שיכול לתת להם יתרון נוסף על פני צרכנים רגילים.

אחד המנהלים של קבוצות הבישול, שמנהל קבוצה עם 1000 “טבחים” מספר: “”היה לי קישור, ראיתי שהמוצר “חי”. פרסמתי את הקישור ואמרתי למשתמשים שלי לרכוש. הם רכשו וכך הם מקבלים את הערך המוסף בקבוצות שלנו.

במילים אחרות, צרכנים ממוצעים עומדים מול צבא מאורגן היטב של ספסרים, שסורקים ללא הרף את האינטרנט ומחפשים את הסחורה החמה הבאה.

עם זאת, קיים חשש מסוים כי הספסרות עשויה להגיע רחוק מדי ולהביא לבדיקה מחדש של שוק הצרכנות האינטרנטי ולרגולצייה חדשה בתחום.

 

נציג של מפיץ מורשה אומר “אני חושב שזה מסוכן לתעשייה שלנו שאנשים מעלימים פריטים שצריכים להיות זמינים לציבור רק כדי שהם יוכלו להרוויח כסף מהיר”

הזמנות_סדרתיות_של_מוצרים_חמים
רכישה מאסיבית אוטומטית של אקס בוקס אקס ע"י רובוט

לסיכום

כל עוד נגיף ה COVID-19 נמשך, לקהילת הספסרות יש הרבה מה לחלוב מאיתנו. כתוצאה מהמגפה הרבה סוחרים וחנויות פיזיות עברו למסחר אלקטרוני ובכך הגדילו את מספר המוצרים החמים שניתן להשיג אונליין ולהרוויח עליו.

מפיצים מורשים ואתרי אינטרנט כמובן מבצעים אמצעי אכיפה נגד רובוטים בניסיון לעצור את המשווקים. עם זאת, קבארה בטוח בעצמו שהוא ויצרני בוטים אחרים ימשיכו למצוא דרכים מתוחכמות לעקוף את אמצעי ההגנה והאכיפה.

 

“יש רק דרך אחת לעצור בוטים, וזה לעצור גם בני אדם,” אמר. “מכיוון שכל אמצעי הגנה שתשימו מנותח על ידי המתכנתים שלנו ומבוצעת סימולצייה המדמה את התהליך המצופה מבן אנוש. זה אמנם דורש מאמץ רב מצד צוות ההנדסה שלנו, אך במהלך 6 השנים האחרונות עד כה שום אמצעי הגנה נגד בוטים לא החזיק מעמד. יש פתרון לכל דבר. “

 

אני אישית חושב שהדרך היחידה לנצח את הבוטים זה לחייב רכישות טלפוניות בלבד במוצרים חמים. רוצה לקנות פלייסטיישן 5? אין בעיה. תתקשר ותזמין.

תהליך הרכישה יהיה ארוך יותר אבל כך ננצח בוודאות את התופעה המחליאה הזו שפוגעת בכולנו והנזקים שלה משפיעים בהרבה מאד רמות על כולם. מהמשווקים המורשים ועד חנויות ומשתמשי קצה. וכך כשיגיע כרטיס מסך סדרה 4000 של nVidia, כולנו נוכל ליהנות ממנו בלי לשלם עליו מחיר של רכב חדש.

תגובה אחת
 1. אליה חבושה

  כתבה מעניינת ומלאה בתוכן
  למזלי רכשתי טלפונית מחנות
  חברס לא נוסעים בבוקר על הקונסולות לעבודה תרגעו עם הארנק
  תדחו סיפוקים תעשו השוואת מחירים
  ותקנו כמובן רק ממשווקים מורשים

  קרדיט ענק לשגיא על מומחיות בתוכן אמינות ושקיפות
  הערכה רבה!!

השארת תגובה

טופס מהיר להזמנת טכנאי

טלפון

שירות לקוחות:

[email protected]

מכירות:

[email protected]

תמיכה טכנית:

[email protected]

הירשמו לניוזלטר של שגיא פיסי ותשארו תמיד מעודכנים!

אהבתם את הכתבה? תנו 5 כוכבים!
למה באמת אי אפשר להשיג כרטיסי מסך nVidia 3000?
שם המאמר
למה באמת אי אפשר להשיג כרטיסי מסך nVidia 3000?
תיאור
האם ניסיתם ולא הצלחתם לתפוס לעצמכם אקס בוקס סידרה איקס, פלייסטיישן 5 או כרטיס מסך מסידרה 3000? אז תגידו תודות רבוט למערך הבוטים המתוחכם שהמגיפה גרמה לו. מיליונים איבדו את מקומות העבודה שלהם, וביניהם גם כמה מתכנתים מתוסכלים ואנשי הייטק. זה מה שגרם למפיצים להתחיל ולפתח רשתות בוט מתוחכמות כדי לגרוף לעצמם את כל הסחורה החמה ולמכור במחיר גבוה פי-3 ממחיר השוק.
מחבר
שם החברה
שגיא פיסי
לוגו חברה
גלילה לראש העמוד
פתח צ'אט
אנחנו זמינים בצ'אט!
היי! איך נוכל לעזור לך היום? :)
דילוג לתוכן